Typy pneumatík – porozumte ich rozdielom

typy pneumatik titulka

Rozumiete správne aké vlastnosti prinášajú vhodne obuté typy pneumatík? Pneumatiky vášho vozidla sú jedinými časťami, ktoré sa neustále dotýkajú povrchu zeme. Preto je naozaj veľmi dôležité, aby boli vhodného typu a správne namontované, aby mohli optimalizovať výkon a bezpečnosť.

3 základné typy pneumatík

Letné pneumatiky

Letné pneumatiky sú vyrobené tak, aby dobre fungovali na mokrej a aj suchej vozovke počas teplejšieho počasia. Letné pneumatiky sú charakteristické plytším dezénom, majú pomerne veľké bloky dezénu a menšie množstvo lamiel. Na Slovensku sa počas letného obdobia nevyskytujú záporné teploty, čo znamená, že letné pneumatiky sú časté a obľúbené u slovenských vodičov.

Letné pneumatiky Austone ATHENA SP303 235/55 R17 99H
Austone ATHENA SP303

Zimné pneumatiky

Zimné pneumatiky sú navrhnuté tak, aby poskytovali najlepší výkon, keď teploty klesnú pod 7 °C. Jazda na zimných pneumatikách zabezpečuje dodatočnú mieru bezpečnosti a pokoja v mokrých, zasnežených alebo zľadovatených podmienkach. Skracuje sa brzdná dráha a zvyšuje sa priľnavosť k vozovke. Konštrukcia a dezén zimných pneumatík sú navrhnuté tak, aby maximalizovali trakciu na snehu.

Zimné pneumatiky Hankook RW12 WINTER ICEPT LV 195/65 R16 102T
Hankook RW12 WINTER ICEPT LV

Celoročné pneumatiky

Celoročné pneumatiky sú kompromisom medzi letnými a zimnými pneumatikami. To znamená, že budete môcť jazdiť na snehu, počas dažďa a na ľade, dokonca aj v letnom počasí. To môže byť dobrý spôsob, ako si udržať výkon na rovnakej úrovni bez toho, aby ste museli prejsť z letných pneumatík na zimné.

Celoročné pneumatiky Atlas GREEN 4S 225/65 R17 102V
Atlas GREEN 4S

Run-Flat pneumatiky

Pneumatiky typu Run-Flat sú na bočnici pneumatiky označené symbolom “RF”. Tento typ umožňuje po prepichnutí pneumatiky ešte prejsť obmedzené množstvo kilometrov. Tato jazda je však obmedzená maximálnou rýchlosťou 50 km/h.

Naša široká ponuka

Ak hľadáte nové pneumatiky pre svoje vozidlo, ste u nás správne. Máme širokú ponuku, kde nájdete rôzne typy pneumatík, od štandardných letných, celoročných a zimných až po pneumatiky Run-Flat. Ponúkame sortiment pneumatík a diskov za výhodné ceny.

Zimné pneumatiky z našej ponuky

Sledujte nás

Sledujte nás na našom Facebooku a nezmeškajte tak rôzne novinky zo sveta pneumatík, nové blogové príspevky a mnoho ďalších užitočných informácií.