Protektorované pneumatiky. Sú výhodné?

Protektorované pneumatiky

Protektorované pneumatiky – životnosť pneumatík je možné predĺžiť rozumnou jazdou a správnou údržbou. Ak sú príliš opotrebované, je najlepšie zaobstarať si nové pneumatiky, ale ak sú stále v dobrom stave, je možné ich protektorovať.

Čo je protektorovanie?

Protektorovanie je postup, ktorý umožňuje obnoviť pôvodné vlastnosti opotrebovaného modelu výmenou starého dezénu za nový alebo jeho prehĺbením pri výraznom opotrebovaní.

Aký je postup protektorovania pneumatík?

Keď sa vaše pneumatiky opotrebujú, mali by sa zložiť z vozidla a obnoviť kvalitnou gumou. Čerstvá guma prechádza procesom, ktorý vracia behúňom a bočniciam funkčnosť.

Vyberáme z našej ponuky nových pneumatík

Je protektorovanie pneumatík bezpečné?

Problémom protektorovaných pneumatík je, že si nikdy nemôžete byť istí ich konštrukčnou pevnosťou, pretože majú neznámu históriu. Ak však používate renomovaného výrobcu a montážnu firmu, vaša protektorovaná pneumatika bude vyrobená a testovaná podľa prísnych bezpečnostných noriem.

Vďaka pokroku vo výrobe pneumatík sa protektorovanie zdokonalilo. Plášte pneumatík sú pevnejšie a používajú sa nové gumové zmesi.

Protektorované pneumatiky – sú výhodné?

Existujú protektorované pneumatiky pre veľké zaťaženie, ktoré podliehajú podobnému bezpečnostnému procesu ako nové pneumatiky vyrobené v továrni. Proces protektorovania je pre tieto typy pneumatík najvhodnejší a najvýhodnejší.

Protektorovanie starých pneumatík je oveľa lacnejšie a lepšie pre životné prostredie ako výroba nových. Každú pneumatiku možno protektorovať až 10-krát, kým ju treba vymeniť. Tým sa ušetrí obrovské množstvo ropy pri výrobe, klesá aj spotrebe paliva a zároveň sa znížia emisie uhlíka. V prípade organizácie, ktorá má veľký vozový park, môžu byť úspory obrovské.

Aké sú nevýhody protektorovania?

Protektorované pneumatiky sú často veľmi efektívnou možnosťou pre podniky, ktoré najazdia veľa kilometrov. Nemusia však byť ideálnou voľbou pre majiteľov osobných vozidiel, najmä preto, že sú vyrobené z tenších materiálov a niektoré poisťovne ich neodporúčajú, pretože sa nepovažujú za bezpečné. Treba však pamätať aj na to, že protektorované pneumatiky nikdy nedosiahnu také jazdné vlastnosti ako nové plášte.