Pneumatiky a disky ako nové, vďaka 5 radám.

5 spôsobov, ako udržať vaše pneumatiky a disky ako nové

Chcete udržať vaše pneumatiky a disky ako nové? V článku si priblížime 5 spôsobov ako na to.

Kedykoľvek si kúpite auto, vždy vyzerá skvele. Či už ide o úplne nové alebo ojazdené vozidlo, je na ňom vidieť, že sa na ňom pracovalo, aby vyzeralo čo najlepšie. Potom ho však začnete využívať naplno a nový lesklý vzhľad zmizne.

Pneumatiky a disky ako nové

Na čistenie pneumatík a oblastí okolo nich nemusíte míňať veľa peňazí. Vaše kolesá znášajú ťarchu z jazdy, preto budú jednou z najšpinavších oblastí vozidla. Je to bežnou nepríjemnosťou, no nemusí vás to zanechať frustrovaných.

Ak chcete pneumatiky a disky ako nové, na údržbu je dôležité vykonať určité opatrenia, ktoré je dobré robiť pravidelne, aby ste túto dôležitú časť vozidla udržali čistú. V nasledujúcich bodoch nájdete 5 spôsobov, ako udržať vaše pneumatiky a disky ako nové.

1. Nakupujte od dôveryhodných predajcov

Nákup od nedôveryhodných predajcov je bežný omyl, na ktorý nedbá mnoho motoristov na celom svete. Spotrebitelia sa v tomto svete vždy predbiehajú v tom, aby získali najlepšiu kvalitu za čo najnižšiu cenu. To však nemusí byť v konečnom dôsledku výhodné. Existuje veľa nekvalitne vyrobených falzifikátov.
Falošné disky a kolesá často predstavujú bezpečnostné riziko, pretože sú vyrábané bez ohľadu na zákonné normy a v mnohých prípadoch sa opotrebúvajú oveľa rýchlejšie ako ich skutočné náprotivky. Najlepšie je vyhnúť sa im úplne a investovať do originálnych výrobkov, ktoré vám poskytnú najlepšiu kvalitu.

2. Ak chetete pneumatiky a disky ako nové, komplexne ich čistite

Poznáte ten typ človeka, ktorý sa ku autu správa starostlivo, ale k pneumatikám a diskom už tak veľmi nie?

Nebuďte týmto človekom a keď príde čas na čistenie pneumatík a ráfikov, vytiahnite vhodnú kefu. Zaberie vám to len niekoľko minút, ale pneumatiky to výrazne ovplyvní a ich vzhľadu to výrazne pomôže.

3. Používajte vosky a leštidlá

Po použití hadice a kefy je čas na voskovanie alebo leštenie. Voskovanie alebo leštenie by mal byť záverečný krok umývania auta. Kvalitný vosk drží čistý vzhľad vašich pneumatík a zníži budúce hromadenie nečistôt.

4. Buďte pri jazde aktívni, aby ste svojmu vozidlu neškodili

Svoje pneumatiky môžete udržiavať v špičkovej kondícii tým, že budete jazdiť opatrne a dvakrát si premyslíte akú trasu si zvolíte. Pretože logicky, trasa plná blata nezanechá vaše pneumatiky čisté.

5. Zaparkujte svoje auto mimo ulice

Je prekvapujúce, koľko špiny a nečistôt sa môže nahromadiť, keď necháte svoje auto stáť na ulici. Je to preto, že na rozdiel od zvyšku vášho auta, ktorý je zdvihnutý nad zemou a chránený povrchovou úpravou, sú vaše kolesá v podstate odkryté a nechránené.

Na ulici sa neustále premávajú ďalšie motorové vozidlá, ktoré víria prach a nečistoty. Tie sa potom usadia na vašom aute a jeho pneumatikách. Vo veľa prípadoch musíte parkovať na ulici, ale vždy je lepšie dať si auto doma do garáže alebo ho zaparkovať aspoň na parkovisku, keď je to možné.