Nové pneumatiky vs staré pneumatiky

Nové pneumatiky vs staré pneumatiky

Čisto nové pneumatiky stoja jednoznačne viac ako staré a repasované. Otázka či si máte kúpiť staré alebo nové, mätie mnohých ľudí. V tomto článku si v tejto otázke urobíte jasno a rozoberieme si výhody a nevýhody oboch. Nakoniec zhrniem náš názor na túto otázku, aby ste zbytočne nemíňali svoje peniaze.

Dôvody na kúpu nových pneumatík

Nové pneumatiky sú v najlepšom dokonalom stave, čo nepripadá do úvahy porovnať s ojazdenými pneumatikami. Ojazdené pneumatiky môžu vykazovať značné známky opotrebovania a poškodenia.

Keď kupujete ojazdenú pneumatiku, mala by byť fyzicky čistá, bez známok opotrebenia a prípadne minimálne opotrebovaná. Dobrý predajca ojazdených pneumatík nedá do predaja ojazdenú pneumatiku, ak vykazuje rezné rany alebo poškodenia a guma je porušená so známkami rozpadu.

Dávajte si však pozor na prípadné záplaty, pretože niektorí predajcovia mohli v záujme zvýšenia svojho zisku zaplátať tenké miesta alebo bubliny na pneumatikách.

Pozrite si top nové pneumatiky v našom katalógu

Majú pneumatiky z druhej ruky podobne opotrebenie behúňa?

V prípade nákupu novej pneumatiky, pneumatika neobsahuje žiadne poškodenia a opotrebovania behúňa, pretože sa k vám dostala priamou cestou z továrne.

V opačnom prípade, keď si kúpite pneumatiky z druhej ruky, všimnite si, že behúň je čiastočne opotrebovaný. Novým pneumatikám sa opotrebované nikdy nevyrovnajú.
Ak kupujete použité pneumatiky, je dôležité, aby mali rovnomerne opotrebovaný dezén. Takto vydržia dlhšie.

Je dôležitý vek pneumatiky?

Pri kúpe nových pneumatík máte istotu, že boli vyrobené nedávno. Keď kupujete opotrebované pneumatiky, uistite sa, že nie sú úplne staré. Postupom času sa guma kazí a starým pneumatikám už nemožno tak dôverovať. Kontrola dátumovej pečiatky na použitej pneumatike je dôležitá, aby ste vedeli, kedy bola vyrobená a odhadnúť akú životnosť ešte môže mať.

Hlavné dôvody na kúpu ojazdených pneumatík

Použité pneumatiky majú nižšiu cenu

Mnohé obchody s pneumatikami z druhej ruky poskytujú nízke ceny za použité pneumatiky proti ich novším protivníkom. Nízka cena je hlavným dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre použité pneumatiky.

Sú lepšie pre naše životné prostredie

Staré ojazdené pneumatiky predstavujú veľký problém pre životné prostredie. Pri spaľovaní pneumatík sa často uvoľňujú škodlivé chemikálie a predaj použitých pneumatík zachraňuje pneumatiky pred ich spálením.

V čom je rozdiel?

Ak máte dostatok finančných prostriedkov, je vždy výhodnejšie kúpiť pre vaše vozidlo nové pneumatiky. Po zvážení všetkých faktorov má nákup nových pneumatík väčší zmysel oproti nákupu ojazdených.

Ak sa vám však zdajú nové pneumatiky drahé alebo ak chcete pneumatiky vymeniť dočasne, aby vaše auto ešte nejaký čas jazdilo, je kúpa kvalitných použitých pneumatík od renomovanej spoločnosti slušnou voľbou.