Drahé alebo lacné pneumatiky?

Drahé alebo lacné pneumatiky?

Drahé alebo lacné pneumatiky? Nad touto otázkou sa pri kúpe nových pneumatík zamýšľa azda každý vodič. Pri rozhodovaní medzi drahými a lacnými pneumatikami môžete pocítiť pokušenie vybrať si lacnejšie, keďže šetríte peniaze. Možno však budete prekvapení, keď pochopíte, aké zložité inžinierstvo sa podieľa na vývoji pneumatík a aké rozdiely môžu byť medzi prémiovými a budgetovými značkami.

Pri výrobe pneumatiky sa zohľadňujú súvislosti, ako je dizajn, gumová zmes a ďalšie. Drahá pneumatika vyrobená renomovaným výrobcom bude mať určite lepší výkon v porovnaní s lacnou pneumatikou vyrobenou nejakou nízko nákladovou spoločnosťou. Výsledky testov môžu dobre ukázať rozdiel v bezpečnosti, trení, brzdnej dráhe a rýchlosti. Drahé pneumatiky zabezpečia, aby vaše vozidlo mohlo fungovať na optimálnej úrovni v akejkoľvek situácie, v ktorej sa nachádzate. Na druhej strane treba brať do úvahy aj to, že pri prémiových pneumatikách si často priplácate aj za samotnú značku.

Lacnejšie pneumatiky sú lacnejšie z určitého dôvodu. Tu je zoznam hlavných rozdielov:

Náklady na pneumatiky – oplatí sa to?

Je dôležité mať odolnú pneumatiku, ktorá vydrží dlhšie a bude efektívnejšia ako pneumatiky, ktoré nie sú také odolné. Takto nebudete musieť tak často kupovať nové pneumatiky. Ako môžete skontrolovať životnosť pneumatiky? Môžete sa napríklad pozrieť na hĺbku dezénu a pevnosť bočnice. Niektoré lacné pneumatiky môžu mať o niečo plytší dezén v porovnaní s prémiovými značkami. Taktiež sa pri ich výrobe používa menšia vrstva gumy, takže ich bočnice sú menej odolné.

Lahkosť riadenia

Drahé pneumatiky vám pomôžu udržať kontrolu nad vozidlom lepšie a stabilnejšie ako lacnejšie pneumatiky.

Dezén na pneumatikách

Dezén pneumatiky je guma okolo jej vonkajšej strany, ktorá je v priamom kontakte s vozovkou. Existuje mnoho rôznych vzorov dezénu, ale zvyčajne by mal byť pri jazde v daždi a snehu hrubý, pretože zabezpečí lepšiu trakciu. V horúcich mesiacoch sú vhodnejšie tenšie behúne, pretože počas jazdy produkujú menej hluku. Niektoré pneumatiky môžu stáť viac ako iné, ak majú hrubší dezén.

Brzdná dráha

Pneumatiky s kratšou brzdnou dráhou sú účinnejšie a sú drahšie. Najkratšia brzdná dráha pomáha vodičom rýchlejšie sa vyhnúť prekážkam a núdzovým situáciám.

Pri kúpe novej pneumatiky premýšľajte o tom, či sa musíte zaoberať značkou alebo cenou. Najdôležitejšie je kúpiť také pneumatiky, ktoré vyhovujú vašim potrebám a finančnému rozpočtu. Obráťte sa na nás, ak potrebujete pomoc pri výbere správnych pneumatík.

Top pneumatiky v našom e-shope